Profitmedia - komunikácia, média

   

Festival Vysoké Hory Nitra

Festival Vysoké  Hory Nitra už po piaty raz  

Tlačová správa,  1. november 2010 

V poradí piaty ročník festivalu Vysoké hory Nitra sa uskutoční v sobotu 20. novembra 2010 od 9.00 h vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Nitre. V spolupráci s partnermi ho organizuje Nitriansky horský spolok. „Festival Vysoké hory Nitra je vďaka podpore sponzorov zabezpečený tak, že vstup je voľný,“ povedal člen organizačného tímu Miroslav Kučera. Zároveň dodal: „Príďte do Nitry stráviť príjemnú sobotu, všetci ste srdečne vítaní.“ 

Účasť v programe prisľúbili viacerí známi a zaujímaví hostia, ktorí predstavia svoje cestovateľské zážitky spracované do pútavých filmov a prezentácií. Sprievodnými akciami sú tradične výstava fotografií od rôznych autorov a od r. 2008 aj „detský piatok“, realizovaný spoločne so Správou CHKO Ponitrie. Do jeho programu sú zaradené filmy a prednášky zamerané na ochranu prírody. Rovnako tento rok nebude chýbať kvalitná tombola o hodnotné ceny,“ informoval PR manažér festivalu Radovan Baláž.

Pravidelným hosťom festivalu je renomovaný tvorca Pavol Barabáš z Bratislavy. Tohto roku návštevníkom festivalu predstaví snímku Tajomstvo podzemia, v ktorej zachytil čaro slovenských hlbín a jaskýň, z ktorých mnohé sú uvedené v zozname svetového dedičstva. Rastislav Hatiar z Liptovského Mikuláša predstaví svoju krátku videobáseň o Liptove a dokumentárny film o skialpinistickej expedícii v Kirgizstane Stratení nomádi. Erik Baláž z Liptovskej Kokavy prinesie filmový príbeh Strážca divočiny, ktorého hlavným hrdinom tatranský medveď. Vladimír Bureš z českých Luhačovíc predstaví aktuálny život v južnom Altaji v snímke Farby Altaja. Svetozár Krno z Bratislavy si vzal na mušku kolorit Arménskej vysočiny. Martin Kretter z Nitry prispeje k festivalovej atmosfére dokumentom  Austrália - krajina protinožcov a protikladov.

Maroš Šajnoha z Bratislavy si retrospektívne zaspomína na polstoročie s  horolezectvom. Pavol Fabian z Bratislavy návštevníkov festivalu predstaví  putovanie po  malom neobývanom vulkanickom ostrove Jan Mayen v Arktíde. Igor Koller z Bratislavy prejde vo svojom autorskom filme Od Kalamarky po Karakoram. Dušan Myslivec z Nitry predstaví tohtoročnú expedíciu na McKinley a film o lezení v zaistených cestách v talianskych Dolomitoch. Dokument Juraja Turana z Vrábeľ sa volá Treking okolo Annapurny. Napokon Ivan Breský z Nitry si zaspomína na svoju výpravu na druhý najväčší ostrov na Zemi Papuu - Novú Guineu. Program je teda naozaj atraktívny. Podrobnejšie informácie o festivale sú uvedené na web stránke: www.vysokehory.nihos.sk.

« október 2018 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

kontaktný formulár

Meno:
E-mail:
Požiadavka:
Opíšte kontrolný kód:

© Profitmedia s.r.o., Partizánska 2, 811 03 Bratislava 1, 2010 - 2016 Designed by Blueartdesign.sk