Profitmedia - komunikácia, média

   

F&N Agro Slovensko

Nový  účinný kľúč k spoľahlivej ochrane kukurice - Zeagran   

 

Tlačová správa, 3. december 2010

 

Každý  dobrý hospodár myslí na budúcoročnú  úrodu už v zime. Spoločnosť F&N Agro Slovensko preto v týchto dňoch prichádza na náš trh s novinkou - doteraz najúčinnejšou formuláciou herbicídu na ochranu kukurice proti dvojklíčnolistovým burinám s názvom Zeagran 340 SE.   

 

Ako povedal riaditeľ  spoločnosti F&N Agro Slovensko Ing. Emil Krajči, Zeagran kombinuje dva modely účinku – kontaktný a pôdny. „Aplikácia herbicídu prináša rýchly, dlhotrvajúci a bezpečný dvojitý účinok proti dvojklíčnolistovým burinám. Ide o najlepšieho partnera pre herbicídy proti trávovitým burinám v programe ošetrenia a kľúčové riešenie pre zložité situácie.“

 

Dôkazom tohto tvrdenia sú názory viacerých pestovateľov: „V tomto hektickom období sme siahli aj po novom herbicíde Zeagran. Oslovila nás cena a spektrum účinnosti najmä proti dvojklíčnolistovým burinám. Na to, že to bola pre nás novinka, sme boli nadmieru spokojní. Keďže obsahuje kontaktnú aj systémovú zložku, bolo po probléme s burinami,“ vraví Ing. Špacír z LK servisu v Partizánskej Ľupči.

 

Samostatne hospodáriaci roľník pán Radványi uviedol: „Kukuricu na zrno pestujem na 50 hektároch. Počítam každé euro, aby som mohol investovať aj do výživy plodín. V tomto roku sa mi naskytla možnosť použiť do kukurice lacnejší herbicíd ako doteraz. Vsadil som na Zeagran a na herbicídnej ochrane kukurice som ušetril 900 eur. Moja pšenica teda ďakuje Zeagranu za výživu!“

 

Do tretice skúsenosť Ing. Adamoviča z RDP Dolné Dubové v okrese Trnava: „Účinok Zeagranu je okamžitý. Odstránenie konkurencie burín je rýchle s následným pôdnym účinkom, ktorý zabezpečí čistý porast až do zberu. Dôležitou súčasťou pestovateľskej technológie je používanie Clinic-u na chemické ošetrenie podmietky v dávke 2 l/ha pri bežnom zaburinení, alebo 3 l/ha pri výskyte trvácich burín.“

 

Zeagran 340 SE môže byť aplikovaný  v širokom časovom rozpätí – vo fáze kukurice od 2 do 6 listov. Najlepšiu účinnosť dosahuje pri aplikácii na mladé buriny v štádiu od 2 do 4 listov. Distribuuje spoločnosť F&N Agro Slovensko, s. r. o., Jašíkova 2, 821 03 Bratislava, Tel.: 02/48 29 14 59, Fax: 02/48 29 12 29. Viac informácií na http://www.fnagro.sk.

 

Zeagran 340 SE je aj súčasťou balíka ZEA Pack, ktorý garantuje komplexnú ochranu kukurice. ZEA Pack je zložený z dvojice jedinečných účinných látok, ktorých originálna kombinácia zaručuje najširšie spektrum zásahu a maximálnu ochranu kukurice pred burinami – od tráv až po pichliače. ZEA Pack obsahuje ZEAGRAN® 340 SE a HECTOR® 53,6 WG. Hector je selektívny herbicíd na postemergentné ošetrenie kukurice, ktorého súčasťou sú nicosulfuron a rimsulfurom – špecialisti na ničenie pýru plazivého, trávovitých a dvojklíčnolistových burín v kukurici.  

ZEA Pack poskytuje pestovateľom kukurice komplexnú herbicídnu ochranu v jednej aplikácii, a to úplne bez stresu aj na prerastený porast. Medzi ďalšie významné výhody jeho použitia patrí priaznivá cena s vysokou návratnosťou vložených prostriedkov. Na slovenský trh prichádza ako novinka sezóny 2011 s poslaním zabezpečiť „kráľovnej polí kráľovskú ochranu“. Balenie ZEA Packu obsahuje 20 litrov Zeagranu a 0,9 kilogramu Hectora, ktoré postačia na ošetrenie až 12,8 hektára kukurice. ZEA Pack distribuuje spoločnosť ALCHEM, s. r. o., Senica.

« október 2018 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

kontaktný formulár

Meno:
E-mail:
Požiadavka:
Opíšte kontrolný kód:

© Profitmedia s.r.o., Partizánska 2, 811 03 Bratislava 1, 2010 - 2016 Designed by Blueartdesign.sk