Profitmedia - komunikácia, média

   

filantropia a CSR

projekt Ohrozený druh

Projekt Ohrozený  druh volá na poplach pred domácim násilím    

Tlačová správa

Bratislava, 15. novembra 2010 - Trinásť  slovenských osobností sa stotožnilo s posolstvom projektu módneho návrhára Róberta Bartolena nezakrývať si tvár pred domácim násilím.

 

Projekt „Ohrozený druh – silné ženy proti domácemu násiliu“ bol predstavený na autorskej prehliadke Róberta Bartolena 26. júla 2010.  

Pri príležitosti 25. novembra – Medzinárodného dňa eliminácie násilia voči ženám bol po dnešnej tlačovej konferencii v priestoroch bratislavského Design House pokrstený ručne vyrobený štvorlístok – logo projektu. „Kolekcia 500 strieborných štvorlístkov ako symbol prevencie domáceho násilia  bude predaná po 20 eur a 1. decembra bude táto suma poukázaná na konto n. o. Centrum Slniečko, ktoré týraným ženám a obetiam domáceho násilia pomáha,“ povedal dnes  Róbert Bartolen. Viac informácií je uvedených na www.ohrozenydruh.sk.   

Módny návrhár vybral 13 žien – známych osobností spoločenského života, ktorých spája sila, odhodlanosť a presvedčenie. Ženy svojím postojom vyjadrujú podporu a lojalitu týraným ženám a upozorňujú, že si nemôžeme skrývať tvár pred násilím a krutostiam voči ženám. Známe osobnosti  sa tak stali zvestovateľkami a ambasádorkami tejto myšlienky.

Pre mňa boli zosobnením ohrozených druhov zvierat, ktoré som zhmotnil v kolekcii OHROZENÝ DRUH. Ich vlastnosti sú tu zdôraznené so zámerom zmeny postoja spoločnosti k riešeniu stále aktuálnej problematiky týrania žien. Prostriedky získané z predaja kalendára Ohrozený druh poputujú na činnosť neziskovej organizácie Centrum SLNIEČKO. Nimi budú podporené útočiská pre ženy a deti, ktorých sa problém domáceho násilia bezprostredne týka a rozhodli sa svoju situáciu riešiť,“ povedal návrhár Róbert Bartolen. 

Adriana Kučerová, Alena Heribanová, Elena Podzámska, Veronika Husárová, Eva Kerekeš, Daniela Hantuchová, Romina Kolodziej, Tatiana Pauhofová, Mária Čírová,  Zlatica Puškárová, Kristína Turjanová, Jana Keketi a Lucia Rózsa Hurajová spojili sily svojich osobností, aby volali na poplach pred domácim násilím. 

Kalendár na rok 2011 s názvom OHROZENÝ  DRUH, v ktorom sa tieto silné  a úspešné ženy predvedú  v šatách z diele Róberta Bartolena, bude slávnostne uvedený  do života 1. decembra 2010 v Park hoteli Tartuf v Beladiciach.  

« október 2018 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

profitmedia-vasainspiracia

ponuka služieb

  • poradenstvo, lobbing a sponzoring
  • koncepcia a prezentácia projektov
  • informačné kampane
  • tlačové podujatia
  • benefičné koncerty
  • tlač a distribúcia letákov, plagátov, novín
  • pozvánky, spoty, reportáže
  • záznamy z podujatí na web a do archívu
  • vyhodnotenie a spätná väzba

kontaktný formulár

Meno:
E-mail:
Požiadavka:
Opíšte kontrolný kód:

© Profitmedia s.r.o., Partizánska 2, 811 03 Bratislava 1, 2010 - 2016 Designed by Blueartdesign.sk