Profitmedia - komunikácia, média

   

filantropia a CSR

Centrum Slniečko, n. o.

Umožnili sme deťom zo Slniečka prežiť krajšie prázdniny 

Spoločnosť  Profitmedia pod záštitou Slovenského syndikátu novinárov realizovala v auguste 2010 projekt denných letných táborov so zameraním na mediálnu tvorbu a výchovu pre deti a mládež od 9 do 17 rokov. Do tábora zavítali deti z Nitry, Šale, Močenku, Hájskeho, ale i z Nových Zámkov a Bratislavy, prázdninujúce v Nitre.

 

Tábor sme zamerali na podchytenie a rozvoj mediálnych talentov. Aj medzi tínedžermi z krízového strediska Slniečko v Nitrianskych Hrnčiarovciach, ktoré už roky poskytuje útočisko týraným a zneužívaným deťom, sme objavili dva či tri. Preto nás potešilo, že sme im pomohli lepšie sa zorientovať vo svete medií a spríjemniť týždeň počas letných prázdnin. Urobili sme to radi, i keď rozpočet n. o. Slniečko im nedovolí zúčastňovať sa táborov s takým bohatým a atraktívnym programom,“ povedala Silvia Struhárová, autorka projektu táborov mediálnej tvorby a výchovy.

Jedna z účastníčok, Katarína Bačová, ho opísala vo svojom článku pre Slovenskú bránu ako „Jedinečný tábor s jedinečnými ľuďmi“. Pod dohľadom lektorov a animátorov sa deti nielen prázdninovo zabávali, ale aj veľa nového dozvedeli prostredníctvom návštev zaujímavých miest a stretnutí s osobnosťami z médií.

Andrej Barát nám ako prvý hosť v tábore odhalil zákulisie denníka Pravda. Týždenník MY Nitrianske noviny predstavil redaktor Tomáš Holúbek, dvojtýždenník Slovenská brána jeho šéfredaktorka Vanda Prandorfyová. Ako to chodí v univerzitných novinách, prezradila redaktorka časopisu Poľnohospodár Renáta Chosraviová. Exkluzívnym hosťom tábora bola populárna moderátorka Adela Banášová. Tínedžeri hostí nešetrili a pýtali sa na všetko, čo ich zaujímalo. Na bulvárne noviny upozornila predsedníčka RO SSN Nitra Monika Nemčeková, riaditeľka vydavateľstva SB PRESS Tlmače,“ vymenúva v článku Katka, ktorá sa chce stať novinárkou.  Dodáva, že čaru fotografie privoňali deti u fotografa Františka Kolářa a fotografa SITA Martina Havrana. Fotografické schopnosti si mohli vyskúšať pri prehliadke areálu Nitrianskeho hradu a návšteve Botanickej záhrady a miniZOO v areáli SPU. Výnimočný zážitok znamenala pre nich návšteva nitrianskeho Rádia MAX. Spolu s moderátorom Petrom Gecíkom a Táňou Dolnou sa traja účastníci tábora stali súčasťou živého vysielania. Ostatní mali tiež možnosť nahliadnuť do štúdia. Výnimočné návštevy a hostí využili tínedžeri nielen na získanie nových informácií, ale aj ako materiál pre články a fotky do ich vlastného diela. Prvé číslo PrázdniNOVÍN vyšlo a je na svete.

Cieľom organizátorov tábora bolo umožniť aj deťom z krízového strediska v Nitrianskych Hrnčiarovciach prežiť časť prázdnin v tábore mediálnej tvorby a výchovy. Pre Barborku, Dominika, Báru, Janku a  Kristínku to bolo zaujímavé. Fotografovania sa výborne zhostila 13-ročná Kristínka. Jediný chlapec v skupine bol Dominik, ktorý v prázdninovej redakcii zaujal post športového redaktora. Najstaršia 16-ročná Barborka   sa aktívne pýtala i na tlačovke na ÚNSK.

Tínedžeri zo Slniečka si z tábora odniesli nové dojmy a pocity, spoznali nových kamarátov a nahliadli do života novinárov. Okrem toho na pamiatku od nás dostali mnohé darčeky a ceny, keďže práve ich družstvo vyhralo vedomostný kvíz Mladý novinár!

« október 2018 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

profitmedia-vasainspiracia

ponuka služieb

  • poradenstvo, lobbing a sponzoring
  • koncepcia a prezentácia projektov
  • informačné kampane
  • tlačové podujatia
  • benefičné koncerty
  • tlač a distribúcia letákov, plagátov, novín
  • pozvánky, spoty, reportáže
  • záznamy z podujatí na web a do archívu
  • vyhodnotenie a spätná väzba

kontaktný formulár

Meno:
E-mail:
Požiadavka:
Opíšte kontrolný kód:

© Profitmedia s.r.o., Partizánska 2, 811 03 Bratislava 1, 2010 - 2016 Designed by Blueartdesign.sk