Abeceda vedomej tvorby šťastného života

Aj Ty môžeš byť šťastný a bohatý, ak si to skutočne praješ a ideš za svojím vnútorným hlasom. To, ako sa naozaj máš, je odpoveďou na Tvoje vnútorné rozhodnutie. Najdôležitejšie je, ako sa cítiš, pretože to vytvára Tvoj ďalší život. V súčasnosti sa z éry obetí posúvame na ceste vývoja vedomia do éry tvorcov. V ostatných rokoch sa postupne učíme, alebo rozpomíname, na abecedu vedomej tvorby šťastia, hojnosti a vnútornej vyrovnanosti. Dostali sme sa do okamihu, keď už nemusíme trpieť, a keď je možné všetko. Všetko – čo si dokážeme predstaviť.
pareja-feliz-saltando-playa

Všetko sa deje v prítomnej chvíli. Čas je náš veľký učiteľ, a je len ilúziou. Minulosť je už mŕtva, zostávajú po nej zvládnuté lekcie a ponaučenia. Všetko čo bolo, vnímame a pamätáme si cez pocity. Všetko čo príde, budeme riešiť po tom…

Všetko je teraz

Jediné, na čom záleží, je byť prítomný tu a teraz – pozitívny, uvoľnený, vo fyzickej a psychickej rovnováhe. Pokiaľ je to len trochu možné, tak aj šťastný, lebo tým si vytváraš zajtrajšie šťastie. Stvoriteľ nám dal slobodnú vôľu, takže každý si sám za seba vyberá z nekonečne bohatej a pestrej ponuky možností, čo chce zažiť – ako z katalógu Vesmíru.

Vesmír alebo najvyššia inteligencia Ti na každú myšlienku, otázku alebo pocit na základe zákona slobodnej voľby odpovie „áno“. Preto sa Ti deje to, čo miluješ alebo nenávidíš. Teda to, na čo sa sústredíš – buď s čím harmonizuješ, alebo čo máš problém prijať. Všetko je správne, keďže polarity sú len opačnou stranou totožnej mince. A všetko je energia, ktorú riadia naše myšlienky a pocity. Tie riadia naše činy, ktoré zasa vytvárajú naše skúsenosti, ktoré podmieňujú naše ďalšie voľby. Život je jednoduchý. Otázka znie: Ty riadiš jeho, alebo on Teba?

Kto žije šťastne

Šťastie nie je „muška jenom zlatá“, ako tvrdil klasik. Šťastie v živote je vecou voľby. V každej chvíli. Nepotrebuješ k nemu iné telo, iného partnera, viac peňazí, väčší dom… Vždy máš dostatok dôvodov na to, aby si bol vďačný. A keď si vďačný, oceňuješ a vážiš si to, čo máš, podľa zákona rezonancie prichádza k Tebe ešte viac dôvodov na vďačnosť, ocenenie a úctu. Pre niekoho je ťažké vzdať sa obmedzujúceho presvedčenia, že život musí byť ťažký. A pritom veci fungujú tak, že mu stačí úplne dôverovať.

Uvedom si, že si akoby živý počítač, ktorý pracuje podľa softvéru – programov myslenia a konania – ktorý máš v ňom nahratý. Vtip je v tom, aby si si ujasnil, čo si praješ zažívať a vymazal z pamäti to, čo Ti tam z určitých dôvodov nahrali vonkajšie autority – rodičia, širšia rodina, priatelia, inštitúcie, škola, náboženstvá, lekári, atp., jednoducho spoločnosť a okolie, v ktorom si doteraz žil. Podľa biológie presvedčenia žiješ to, čomu veríš. Takže ak chceš zmenu k lepšiemu, zreviduj vieru v hodnoty a zásady, ktorú žiješ. Spolu s odlíšením programov, ktoré pracujú pre Teba a proti Tebe, prichádza vhľad, uvedomenie a situácia sa „zázračne“ otočí. Pýtaš sa, ako to rozpoznať? Odpovedia Ti Tvoje pocity – v každej chvíli.

Čo si praješ

Veľa ľudí nevie, čo vlastne chce. Nechá sa vláčiť z extrému do extrému, alebo zo strachu prežíva šedú realitu, nešťastné drámy a smutné príbehy. Neber ohľady na limity a očakávania iných, každý z nás je tu v prvom rade sám za seba.

Určite vieš, čo chceš… ale asi si na to netrúfaš, alebo to nikto v Tvojej rodine či okolí nedokázal. Takže sa bojíš na to pomyslieť, vysloviť to a žiť. Alebo to chce ráznu zmenu, preto si radšej vytváraš siahodlhé negatívne monológy a výhovorky. Keď by si si naozaj priznal, že niečo chceš, išiel by si za tým. Ale to chce zmenu, ktorej tvorcom budeš Ty. A razom sa Tvoj vnútorný monológ zmení na pozitívny a všetko – aj Tvoj život – sa ocitne v úplne inom svetle.

top