Profesionálne feng šuej prináša hojnosť a bohatstvo

Hojnosť je dnes veľmi často skloňovaný pojem, ale málokto vie, čo znamená. Hojnosť je dostatok, čiže naplnenie všetkých potrieb – fyzických, psychických i citových – a ešte trochu viac. S ohľadom na prevenciu strachu o prežitie, s ohľadom na rovnováhu v prírode, s ohľadom na nepreťažovanie planéty Zem, ktorá je našou domovinou i s ohľadom na živočíchy a rastliny, ktoré ju spolu s nami obývajú.

Feng šuej je starobylé učenie o vzťahu človeka a krajiny, pochádzajúce zo starovekej Číny. Pre súčasného človeka je kľúčová informácia, že až do výšky 33 percent ovplyvňuje kvalitu nášho žitia prostredie, v ktorom žijeme, a ktoré nás obklopuje. Je teda namieste sa o toto umenie harmónie bytia zaujímať, brať jeho tisícročia overené rady vážne a o svoje prostredie sa podľa nich starať.

Vietor a voda

Poznatky starovekých civilizácií overili tisícročia. Avšak výdobytky moderných vied, ktoré vyprodukovalo prebujnelé ego a pyšný mozog, sotva pár desiatok rokov. A i tak sa neustále menia…

Feng šuej pochádza z prekladu slov vietor a voda, ktoré reprezentujú pôsobenie živlov pre život na Zemi. Navzájom sa ovplyvňujú a podmieňujú. Feng šuej nachádza súlad medzi horou (pevná hmota a ochrana, mužský princíp) a riekou (prúdiaca energia a neustála zmena, ženský princíp).

Každý kopec, budova, stena, roh, okno či smer vetra má na človeka vplyv. Napríklad dom v strede kopca, ležiaci na sever od rieky, smerovaný na juh a otvorený optimálnemu slnečnému svitu, má najväčší predpoklad prinášať do života bohatstvo, pohodlný a harmonický život. Pochopiteľne, dokonalé prostredie neexistuje. Keď sa životné prostredie zmení, prinesie to premeny aj do života. Keďže nie je možné bývať alebo pracovať na ideálnom mieste medzi nebom a Zemou, feng šuej prináša rady k harmonizácii energií a vplyvu prostredia na človeka.

Prvky a živly

Voda je prvou energiou a prvkom v živote človeka. Je spojená s modrou farbou a súvisí so zimou, severom, slanou chuťou, obličkami a strachom. Je výborná na relaxáciu, ale nie je vhodná do pracovne. Zelená energia stromu súvisí s východom, jarou, vetrom, pečeňou, hnevom a kyslou chuťou. Energia ohňa je proaktívna, červenej farby. S súvisí s juhom, ohňom, letom, horkou chuťou a radosťou, pulzuje ako srdce.

Ďalšie prvky v čínskej filozofii piatich premien upokojujú a zhromažďujú. Žltá zjednocuje. Energia zeme súvisí s neskorým letom, žalúdkom a sladkou chuťou. Energia kovu je biela až strieborná. Súvisí so západom, pľúcami, hrubým črevom, jeseňou, zrelosťou a štipľavou chuťou. Pre harmonizáciu interiéru je výber a kombinácia farieb veľmi dôležitá. Vibrácia zlatej farby napomáha prinášať do života hojnosť a bohatstvo.

Poznanie zón

Aj vyžarovanie magnetického poľa Zeme sa od miesta k miestu mení a významne ovplyvňuje kvantitu a efektivitu nášho vplyvu na chod vecí. Je známe, že existujú geopatogénne a geopozitívne zóny, ktoré záporne alebo kladne vplývajú na naše vnímanie, pocity, správanie a zdravie. Jednoducho na to, či sa nám darí, alebo aj nie.

Zóny sa dajú nacítiť intuitívne, určiť prostredníctvom domácich miláčikov či pomocou technických pomôcok. Sila ich pôsobenia sa dá vonkajšími zásahmi zredukovať, alebo naopak zvýrazniť v prospech šťastnejšieho života obyvateľov. Keďže ľudia v posledných tisícročiach sa stále viac zaujímali o svet hmoty, postupne stratili citlivosť na svet vibrácií.

Vo všeobecnosti platí, že najvýhodnejšia poloha pre kuchyňu, obývačku, veľké okná a balkóny je na jangovú stranu (mužský princíp) – juhovýchod. Spálne, garáže a komoru je najlepšie umiestniť na jinovú stranu (ženský princíp) – severozápad, a ak je to možné smerom k vrchu – hore.

Symboly pôsobia

Všetky predmety, ktoré má človek okolo seba, nesú v sebe informáciu. Symbolizujú nejakú vlastnosť, emóciu, skúsenosť či spomienku, ktorú podprahovo dennodenne vnímame, a tak sa nevedome programujeme. Prejavy tejto zákonitosti sú veľmi pestré a rôzne. Ak v nich odhalíme humor Vesmíru a širokú paletu dobrodružnosti života, začneme sa s nimi vedome hrať a využívať ich pre svoju prosperitu, šťastný a naplnený život. Takisto je dobré poznať svoj smer úspechu, zdravia, vzťahov a podobne.

Tvoje smery úspechu, šťastných vzťahov, zdravia a osobného rozvoja viem identifikovať a posilniť jednoduchými úpravami obydlia i kancelácie. Máš vo svojej zóne úspechu v pracovni alebo kancelárii neporiadok, plno prachu, harabúrd z minulosti a veci rozhádzané po zemi? Výsledok – nedarí sa Ti, ťažko získavaš objednávky, postup v práci, alebo Ti za ňu dosť neplatia.

Keď si vyberieš z krabice v komore plyšového levíka z detstva a dáš si ho na pohovku, alebo do postele, pravdepodobne sa zajtra stretneš s priateľom či partnerom, ktorý sa narodil v znamení leva. A deje sa to synchrónne.

Pozor najmä na obrazy. Ich námety ovplyvňujú Tvoj život oveľa viac, ako si uvedomuješ. Ak máš v spálni alebo obývačke krásny obraz, na ktorom je osamelá žena, navyše v Tvojej zóne partnerstva, nečuduj sa, ak si muž, že Ťa partnerka odmieta, a ak si žena, si bez partnera. Zoznam takýchto rád a skúseností je veľmi, veľmi dlhý. Mám ich k dispozícii aj pre Teba.

Svetlo a farby

Najdôležitejšie je mať upratané a často vetrať, aby energia mohla voľne prúdiť. Voda sa silno viaže k peniazom. Ideálna je fontána v Tvojej zóne úspechu. Dobrú službu urobí aj obraz s morom, jazerom či vodopádom. Zrkadlo je najužitočnejšie v kúpeľni. Svetlo pôsobenie jednotlivých zón posilňuje. Osvetlenie interiéru smerom zdola nahor pozdvihuje energiu. Do okna sa vyplatí zavesiť napríklad malú vitráž alebo Swarovského kryštál.

Veľký pozor na kaktusy, bodliaky, suché kvety a umelé veci, ktoré rovnako ako počítače, vytvárajú ťažkú energiu. Vyhni sa im aspoň v spálni. Partneri by mali mať rovnaký výhľad zo spoločnej postele. Elektrické zásuvky a radiátory za hlavou narušujú dobrý spánok a relaxáciu. V miestnosti, kde máš archivované pracovné šanóny, alebo kde pracuješ, sa neodporúča spať. Podlahové kúrenie v dome či byte spôsobuje nestabilitu v živote.

Silvia Marisi Struhárová, PhD.

top