Zlaté feng šuej prináša hojnosť a bohatstvo

Hojnosť je dostatok, naplnenie všetkých potrieb – fyzických, psychických i citových – a ešte trošku viac. Vibrácia zlatej farby napomáha prinášať do osobného i pracovného života hojnosť a bohatstvo.

Feng šuej je učenie o vzťahu človeka a krajiny, pochádzajúce zo starovekej Číny. Poskytuje cenné rady pri výbere lokality, miesta i zariaďovaní bývania a pracovného priestoru tak, aby človek žil a pracoval v rovnováhe prítomných síl a vplyvov. Súčasnému človeku pripomína, že do výšky 33 percent ovplyvňuje kvalitu nášho žitia prostredie, ktoré nás obklopuje.

Vietor a voda

Poznatky starovekých civilizácií overili tisícročia. Avšak výdobytky moderných vied sotva pár desiatok rokov. A i tak sa neustále menia. Feng šuej pochádza z prekladu slov vietor a voda, ktoré reprezentujú pôsobenie živlov pre život na Zemi. Navzájom sa ovplyvňujú a podmieňujú. Feng šuej nachádza súlad medzi horou (hmota a ochrana) a riekou (prúdiaca energia a sila).

Každý kopec, budova, stena, roh, okno či smer vetra má na človeka vplyv. Napríklad dom v strede kopca, ležiaci na sever od rieky, smerovaný na juh a otvorený optimálnemu slnečnému svitu, má najväčší predpoklad prinášať do života bohatstvo, pohodlný a harmonický život. Pochopiteľne, dokonalé prostredie neexistuje. Keď sa životné prostredie zmení, prinesie premeny aj do života. Keďže nie je možné bývať alebo pracovať na ideálnom mieste medzi nebom a Zemou, feng šuej prináša harmonizáciu energií a vplyvu prostredia na človeka.

Prvky a živly

Voda je prvou energiou a prvkom v živote človeka. Je spojená s modrou farbou a súvisí so zimou, severom, slanou chuťou, obličkami a strachom. Je výborná na relaxáciu, ale nie je vhodná do pracovne. Zelená energia stromu súvisí s východom, jarou, vetrom, pečeňou, hnevom a kyslou chuťou. Energia ohňa je proaktívna, červenej farby. S súvisí s juhom, ohňom, letom, horkou chuťou a radosťou, pulzuje ako srdce.

Ďalšie prvky v čínskej filozofii piatich premien upokojujú a zhromažďujú. Žltá zjednocuje. Energia zeme súvisí s neskorým letom, žalúdkom a sladkou chuťou. Energia kovu je biela až strieborná. Súvisí so západom, pľúcami, hrubým črevom, jeseňou, zrelosťou a štipľavou chuťou. Pre harmonizáciu interiéru je výber a kombinácia farieb veľmi dôležitá.

Poznanie zón

Aj vyžarovanie magnetického poľa Zeme sa od miesta k miestu mení a významne ovplyvňuje kvantitu a efektivitu nášho vplyvu na chod vecí. Je známe, že existujú geopatogénne a geopozitívne zóny, ktoré záporne alebo kladne vplývajú na naše vnímanie, pocity, správanie a zdravie. Jednoducho na to, či sa nám darí, alebo aj nie.

Zóny sa dajú nacítiť intuitívne, určiť prostredníctvom domácich miláčikov či pomocou technických pomôcok. Sila ich pôsobenia sa dá vonkajšími zásahmi zredukovať, alebo naopak zvýrazniť v prospech šťastnejšieho života obyvateľov. Ako sa ľudia v posledných tisícročiach stále viac zaujímali o svet hmoty, postupne stratili citlivosť na svet vibrácií.

Vo všeobecnosti platí, že najvýhodnejšia poloha pre pracovňu, kuchyňu, obývačku, veľké okná a balkóny je na jangovú stranu – juhovýchod. Spálne, garáže a komoru je najlepšie umiestniť na jinovú stranu – severozápad, a ak je to možné smerom k vrchu – hore.

Symboly pôsobia

Všetky predmety nesú v sebe informáciu. Symbolizujú nejakú vlastnosť, emóciu, skúsenosť či spomienku, ktorú podprahovo dennodenne vnímame, a tak sa nevedome programujeme. Prejavy tejto zákonitosti sú veľmi pestré a rôzne. Ak v nich odhalíme humor Vesmíru a širokú paletu dobrodružnosti života, začneme sa s nimi vedome hrať a využívať ich pre svoju prosperitu, šťastný a naplnený život. Takisto je dobré poznať svoj smer úspechu, zdravia, vzťahov a podobne.

Ak máte vo svojej zóne úspechu v pracovni alebo kancelárii neporiadok, plno prachu, harabúrd z minulosti a veci rozhádzané po zemi, výsledok je, že sa Vám nedarí, ťažko získavate objednávky, postup v práci, alebo Vám  za ňu dosť neplatia. Pozor treba dávať aj na obrazy či sochy. Ich námety ovplyvňujú život oveľa viac, ako si ľudia uvedomujú. Zoznam takýchto rád a skúseností je veľmi dlhý.

Svetlo a farby

Najdôležitejšie je mať upratané a často vetrať, aby energia mohla voľne prúdiť. Voda sa silno viaže k peniazom. Ideálna je fontána vo Vašej zóne úspechu. Dobrú službu urobí aj obraz s morom, jazerom či vodopádom.  Svetlo pôsobenie jednotlivých zón posilňuje. Osvetlenie interiéru smerom zdola nahor pozdvihuje energiu. Do okna sa vyplatí zavesiť Swarovského kryštál.

Je vhodné vyhnúť sa kaktusom, bodliakom, suchým kvetom a umelým veciam, ktoré rovnako ako počítače vytvárajú ťažkú energiu. V miestnosti, kde máte archivované pracovné šanóny, alebo kde pracujete, sa neodporúča spať. Podlahové kúrenie spôsobuje nestabilitu.

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

top